Vann- og avløpsarbeid på Harestua

I vår starter vi arbeidet med rehabilitering av vann- og avløpsnettet i Moreneveien, Tiuråsen og Tyristubben på Harestua.

Bilde av ansatt med gul Lunnerjakke som bærer på et rør

Vi planlegger å starte rehabiliteringsarbeidet i april/mai 2026, og prosjektet vil vare til inn i 2027.

Mens arbeidet pågår vil veger bli stengt i perioder. Vi sender ut informasjon fortløpende for de områdene det gjelder. Eiere av eiendommer i området vil også bli kontaktet av entreprenør etter hvert som arbeidene går framover.

Gravearbeidet vil starte i Moreneveien i april/mai. Denne vegen vil da bli stengt for gjennomkjøring. Tiuråsen blir stengt etter at gravingen i Moreneveien er ferdig - sannsynligvis med oppstart i juni/juli. Etter at dette er ferdig går vil vi gå videre sørover til Tyristubben.

Kontaktperson for prosjektet er Ole Martin Aas, telefon 97 51 79 48 eller e-post, ole.aas@lunner.kommune.no.

Kart som viser området hvor arbeidet skal foregå

Sist oppdatert

Fant du det du lette etter?